ÉLŐ: a magyar válogatott 30-26-ra kikapott Horvátországtól

""

Cikkünk folyamatosan frissül!

Lementek a Himnuszok, egymásnak feszültek a felek.

1-5. perc: Első próbálkozásunk Ilyés kaput elkerülő lövése volt. Vezetnek a horvátok Duvnjak révén. 1-0 A horvátok jobban kapták el a mérkőzés elejét, két góllal vezetnek. 2-0

6-10. perc: Sérülés miatt hosszasan állt a játék. A magyarok elég álmosan kezdtek, két gyors horvát gól után máris 4-0. A horvátok szemmel láthatóan revansot kívánnak venni a csütörtöki vereségért. Mocsai Lajos már 9. percben időt kért. Úgy látszik megvolt a taktikai megbeszélés hatása, Mocsai révén szépítettünk, majd egy szép kombináció végén Zubai is betalált.. 5-2

11-15. perc: Lassan, de biztosan faragja a hátrányt a csapat. 6-3 Egészen magas iramban zajlik a találkozó, a horvátok nyomnak. 7-4

16-20. perc: Megint négy közte, egy szép ejtéssel. 8-4 Duvnjak már három gólos, ezzel 9-4-re vezet a horvát csapat. Alilovic ihletett formában véd, megnehezíti a magyarok dolgát. Duvnjak egészen kiválóan játszik eddig. 11-4

21-25, perc: Mocsai Lajos újra időkéréssel próbálja felrázni a fiúkat. Császár szép átlövéssel kozmetikázza az eredményt. 12-6 Kiállítás horvát oldalon, Vadkertit rántotta vissza Lackovic. A megítélt büntetőt Császár belőtte. 12-7 A Hamburg kiválósága, Duvnjak emberhátrányban is betalált. 13-8

26-30. perc: Egyértelműen Duvnjak a horvát csapat legjobbja, már hatodik gólját dobta. 14-8 A horvátok majd egy félidő alatt annyi gólt dobtak, mint a veszprémi találkozón összesen. 15-9 a félidő.

Második félidő

1-5. perc: Egyből két perces büntetéssel kezdett a válogatott, amit a horvátok ki is használtak. 17-9 A magyar csapat már kilenc eladott labdánál jár.

6-10. perc: Zubai a bejátszás után szépen húzta be a labdát a kapuba. 18-10 Becsülettel küzd a magyar csapat, de a mai napon a horvát válogatott megfoghatatlannak tetszik. Szerencsére Mikler nagyszerű védéseivel tartja a lelket a többiekben. Valami történt, négy magyar gól esett zsinórban. 18-13 Időt is kér a horvát szakvezető.

11-15. perc: Tartják a különbséget a horvátok. 20-15 A magyar csapat mindenesetre magára talált, a mérkőzés ezen szakaszában dominálnak. Már csak négy gól van közte. 20-16

16-20. perc: Megrázták magukat a vendéglátók és gyorsan berámoltak két gólt, azért egy magyar találat is belefért. 22-17 Újoncot avatott a magyar válogatott Zdolik Bence személyében, a Balatonfüred játékosa mindjárt be is talált a horvátoknak. A horvátok hetesekkel tartják az előnyüket. 25-18

21-25. perc: Zlatko Horvat újabb hetest értékesített, átemelte Tatai fölött a játékszert. 26-20 Zdolik már harmadik góljánál jár. 26-21 Öt perccel a vége előtt hat góllal vezet a horvát együttes. 28-22

26-30. perc: A magyar csapat legeredményesebbje Zdolik öt góljával. Kiváló debütálás.  29-24 Egy nagyobb zakó képe is felsejlett, ám végül tisztes helytállás mellett 30-26-ra, a második félidőt megnyerve vesztett a válogatott.